ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kraj chce postavit sportovní haly pro školy v Benešově a Říčanech

23.02.2017

Praha 23. února - Středočeský kraj chce postavit sportovní haly pro gymnázia v Benešově a Říčanech u Prahy. Benešovská hala by měla stát 55 milionů korun, říčanská 59 milionů Kč. Náklady se ale ještě mohou měnit podle případných změn v projektech, řekl dnes novinářům krajský radní pro školství Jan Skopeček (ODS).

Kdy by se mělo stavět, zatím není známo. Bude záležet na tom, jak rychle bude postupovat příprava projektů a jejich schvalování. "Chceme, aby se práce zahájily co nejdřív, kraji se docela finančně daří, takže to není tak, že bychom čekali, až budou volné peníze," podotkl Skopeček.

Zatímco říčanská hala je ve fázi studie, v případě Benešova je už projekt delší dobu připraven, a bylo dokonce vydáno stavební povolení, které by mělo být nyní prodlouženo. Podoba haly se ale ještě dolaďuje. V úvahu připadá i možnost, že by vzhledem k problémům s kapacitou gymnázia vznikly nad halou učebny.

Dosavadní prostory jsou podle Skopečka nevyhovující a neodpovídají potřebám žáků. Například kapacita říčanské tělocvičny je naprosto nedostatečná a je tam velký problém zajistit tělesnou výchovu. Ve městě se navíc uvažuje o výstavbě nové základní školy.

(čtk)