ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domem roku se stala Rezidence Prestige

22.02.2017

Praha 22. února - Absolutním vítězem ankety Dům roku 2017 vyhlašované časopisem Můj dům se stal dům Rezidence Prestige z Ústeckého kraje. Postavila ho stavební a developerská firma Canaba. Pořadatelé vyhlásili výsledky letošního 22. ročníku dnes večer. Vítězný dům je dvoupodlažní s užitnou plochou 212 metrů čtverečních. Získal absolutně nejvyšší počet hlasů.

"Hezkých a kvalitně postavených domů přibývá, takže výsledky jsou čím dál vyrovnanější a zvolit ten nejkrásnější je každým rokem těžší," uvedla šéfredaktorka časopisu Můj dům a členka sedmičlenné odborné poroty Markéta Klocová.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. V kategorii Individuální domy čtenáři nejvíce hlasovali pro dům od architektů Michala Prášila a Davida Musila, který postavila firma Heluz cihlářský průmysl. Soutěžilo v ní 35 staveb. V kategorii Realizované typové domy mezi čtenáři vyhrál celkový vítěz, Rezidence Prestige. Do této soutěže pořadatelé zařadili 15 rodinných domů. První cenu v kategorii Katalogové domy - projekční kanceláře získal projekt Diana od společnosti Thermo Plus.

O vítězi soutěže rozhodují čtenáři hlasováním na webu časopisu nebo zasláním textové zprávy. Vedle čtenářů vybírala vítěze ve všech kategoriích odborná porota. Do nominace mohly být zařazeny pouze domy, které byly v časopise zveřejněny v roce 2016. Loni se absolutním vítězem ankety stal dům Iveta z Trutnovska. Projektovala ho firma Thermo Plus a postavila ho ve spolupráci se společností Wienerberger cihlářský průmysl.

(čtk)