ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Dvůr Králové má dotaci na rekonstrukci Benešova nábřeží

22.02.2017

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) 22. února - Město Dvůr Králové nad Labem získalo evropskou dotaci 22 milionů korun na rekonstrukci labského Benešova nábřeží a Štefánikovy ulice. Radnice tak bude moci podél této páteřní cesty šestnáctitisícového města opravit chodníky a postavit cyklostezku, která se stane součástí mezinárodní cyklostezky Labská. Zatím končí v Kuksu. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Miroslava Kameníková. Silnici na Benešově nábřeží loni za 31 milionů korun opravil kraj.

Po Benešově nábřeží a Štefánikovou ulicí vede hlavní příjezdová cesta do dvorské zoologické zahrady, kterou ročně navštíví přes půl milionu lidí. Chystaná cyklostezka stavěná z dotace povede až ke vchodu do zoo. Stavba je součástí projektu radnice nazvaného Pěšky i na kole bezpečně po Dvoře Králové.

Souběžně s rekonstrukcí Benešova nábřeží bude město letos opravovat most Jana Palacha, přes nějž vede doprava z Benešova nábřeží do centra města. Oprava mostu přijde na deset milionů korun, z nichž polovinu zaplatí dotace od Královéhradeckého kraje.

Opravy nábřeží a mostu jsou hlavními investicemi Dvora Králové v letošním roce. Celkem město letos plánuje investice za 89 milionů korun. Rozpočet města počítá při příjmech 322 milionů korun a výdajích 380 milionů korun s deficitem 58 milionů korun. Schodek rozpočtu město nebude řešit úvěrem, ale vyrovná jej penězi ušetřenými v minulých letech.

(čtk)