ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary opraví zanedbanou lávku

22.02.2017

Karlovy Vary 22. února - Karlovy Vary na jaře opraví kovovou lávku přes Sedleckou ulici, která je v havarijním stavu. Její oprava přijde podle projektu asi na 2,6 milionu korun bez DPH. ČTK to dnes náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.).

"Máme vypsanou veřejnou zakázku malého rozsahu na opravy lávky. Plechy jsou už v dezolátním stavu, celá konstrukce je už stará. Takže dojde ke komplexní rekonstrukci, od nosných konstrukcí až po úpravy vzhledu a povrchů," uvedl Bruštík.

Pokud dopadne dobře soutěž na dodavatele, mohlo by se podle něj s opravou lávky začít v dubnu. Práce by pak mohly skončit do léta letošního roku. Lávku využívají hlavně obyvatelé čtvrti Růžový vrch.

Karlovy Vary mají také připravený projekt na rekonstrukci další lávky, a to přes kolejiště Horního nádraží. Tam ale město s investicí kolem 30 milionů korun čeká na dokončení stavby nové nádražní budovy a sladění prací s plánovanou rekonstrukcí kolejiště. Budova má být hotová na jaře, práce v kolejišti mají začít ještě letos.

(čtk)