ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Svitavy přestaví prostor u vlakového nádraží

22.02.2017

Svitavy 22. února - Svitavy chtějí koncem roku začít s rozsáhlou přestavbou prostranství před vlakovým nádražím. Na dopravní terminál se připravuje projektová dokumentace a stavební povolení. Náklady radnice odhaduje na 70 milionů korun, zhruba 90 procent uznatelných nákladů město získá z Integrovaného regionálního operačního programu, řekl dnes novinářům místostarosta Pavel Čížek (ODS).

"Máme připravenou vizualizaci, kterou bychom rádi porovnali se stávajícím stavem. Zhruba za dva měsíce bychom ji veřejnosti představili na několika místech ve městě, v kabelové televizi i na našich webových stránkách," uvedl Čížek.

V Tovární ulici až k Nádražní ulici stavbaři kompletně zrekonstruují komunikaci, postaví nový chodník, nové bude veřejné osvětlení, rozšíří se parkovací plochy a upraví zeleň. Vznikne rovněž cyklopruh, odpočinkové plochy s mobiliářem, prostor pro úschovu a odstavení jízdních kol. Opraví se také úsek silnice od Nádražní ulice k železničnímu přejezdu v ulici 5. května, sjednotí se zastávky pro veřejnou autobusovou dopravu, přibude nové veřejné osvětlení, mobiliář a zeleň.

Vlastní nádraží, které není v nejlepším stavu, zatím změny nedozná. Podle Čížka se jeho přestavba nechystá.

(čtk)