ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Vyškově skončila demolice zimního stadionu

22.02.2017

Vyškov 22. února - Ve Vyškově skončili s demolicí zimního stadionu, dělníci dokončují třídění a odvoz sutě a dalšího materiálu, areál dočišťují. Práce jsou v mírném předstihu, uvedl dnes na webu Vyškova mluvčí radnice Michal Kočí. Na stejném místě začne stavba nového stadionu, město za něj zaplatí zhruba 138 milionů korun.

"Staveniště dál vyklízíme, postupně začneme s vyměřováním základů. V průběhu června má být nachystaný skelet pro montáž haly, následně budou řemeslníky čekat práce uvnitř," uvedl za společnost Zimní stadion Vyškov Tomáš Halas. Firma zimní sportovní stánek postaví a bude jej i 15 let provozovat.

Přepokládá se, že provoz by v rámci předběžného užívání mohl být zahájen v listopadu.

Původní stadion byl ze 70. let, stavěl se v takzvané akci Z. O jeho zbourání a stavbě nového rozhodli zastupitelé už v roce 2015, rekonstrukci zavrhli. Hlavními důvody bylo to, že ke stadionu neexistovala stavební dokumentace a statika už neodpovídala aktuálním normám.

"Po odhalení nosné konstrukce se ukázalo, že to byla správná cesta. Její stav byl daleko horší, než jsme si původně mysleli. Finančně bychom skončili někde úplně jinde," uvedl k tomu starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD).

Město za stadion zaplatí téměř 138 milionů korun. Zhruba 127 milionů tvoří samotná výstavba. Zbytek jsou například úroky, troje bankovní záruky, pojištění a další. Vyškov částku splatí v šesti etapách, první platba je stanovena na konec roku 2018.

(čtk)