ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Skalná připraví pozemky pro výstavbu rodinných domů

20.02.2017

Skalná (Chebsko) 20. února - Město Skalná na Chebsku hodlá letos přivést inženýrské sítě na 16 pozemků pro výstavbu rodinných domů. Nově připravené parcely navážou na výstavbu v ulici Vilová. Město do přivedení sítí vloží kolem 10 milionů korun, investice by se ale měla vrátit z prodeje pozemků. Zájem o bydlení ve Skalné je velký, řekla ČTK starostka města Rita Skalová (nez.).

"Všechny tyto pozemky už jsou všechny předrezervované a jsou už i další zájemci. Takže zájemců je hodně. Stavební pozemky tady jinak moc nejsou. Z tohoto důvodu jsme právě i koupili těchto 14.000 metrů čtverečních a připravili jejich zasíťování," řekl Skalová. Další dva volné pozemky pro výstavbu jsou v přilehlé obci Starý Rybník, ostatní už jsou většinou rozprodané.

Právě zájem potenciálních kupců byl jedním z předpokladů, aby město přivedení inženýrských sítí realizovalo. Pozemky pro nové rodinné domy leží mezi ulicemi Sportovní a Polní. Nová zástavba tak paralelně naváže na novostavby ve Vilové ulici. O názvu nové ulice potom rozhodnou sami vlastníci nemovitostí.

Skalná s 1900 obyvateli hospodaří každoročně zhruba s 50 miliony korun, ke zlepšení podmínek pro život ale město hojně využívá dotačních titulů. Za posledních 10 let se z dotací podařilo čerpat kolem 250 milionů korun. Zatím naposledy bylo z evropských peněz postaveno nové sportoviště nebo revitalizovat veřejné prostranství v okolí hradu Vildštejn.

(čtk)