ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary provizorně opraví zázemí stadionu v Tuhnicích

15.02.2017

Karlovy Vary 15. února - Karlovy Vary provizorně opraví objekt šaten a sprch v areálu atletického stadionu v Tuhnicích. Investovat do zdevastovaného objektu, který město získalo odkoupením stadionu, vedení radnice nechce. Čeká, jestli získá na úpravy areálu státní dotaci, řekl dnes novinářům náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

"Když jsme na sklonku roku koupili areál, tak jsme ho převzali i s malou budovou, která ale nyní nevyhovuje jak kapacitně, tak svou nefunkčností. My se ji pokusíme uvést do provozuschopného stavu, ale další investice kvůli špatné statice neplánujeme," uvedl Riško.

Kromě základní opravy budovy, kde se například v kotelně propadá podlaha, město k objektu přistaví mobilní buňky, které mají rozšířit nevyhovující zázemí pro tři kluby, které areál naplno využívají.

Bývalý stadion AC Start, který před časem skončil v insolvenčním řízení, vlastnila soukromá společnost. Město jej koupilo loni za 11 milionů korun. Na jeho obnovu požádalo o 20milionovou dotaci z ministerstva školství. Ta by pomohla i s případným dobudováním nového zázemí pro sportovce.

(čtk)