ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Buštěhrad plánuje rozsáhlou modernizaci sportovního areálu

15.02.2017

Buštěhrad (Kladensko) 15. února - Město Buštěhrad na Kladensku plánuje rozsáhlou modernizaci sportovního areálu u Hřebečské ulice přibližně za 20 milionů korun. Peníze chce sehnat z dotací a práce zahájit zhruba za dva roky. V prosinci zastupitelé vybrali variantu studie, ze které bude vycházet projekt. Ten by měl být hotový podle předpokladů na podzim. ČTK to dnes řekla starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková. Roční rozpočet města přesahuje 40 milionů korun.

Areál má sloužit nejen sportovcům z organizovaných klubů, ale také obyvatelům města a okolí. Jeho součástí zůstane fotbalové hřiště, přibude hřiště hokejbalové, další tenisový kurt a víceúčelové hřiště. Zázemí tak zde najdou i hráči florbalu, basketbalu, volejbalu, nohejbalu a další. Areálem povede in-line dráha a počítá se s různými prvky pro děti i mladé lidi. "Mírně se zmenší plocha fotbalového hřiště a jsou tam i nevyužité plochy, proto se nám to tam podařilo takto poskládat," uvedla starostka. Celkově se má trojnásobně rozšířit nabídka sportů.

Kabiny, které jsou ve špatném technickém stavu, nahradí novostavba se šatnami, zázemím i občerstvením. Zda v objektu vzniknou i pokoje pro ubytování správce nebo sportovců, ještě není jisté.

Město nechává zpracovat i studii, která má řešit parkování u sportovišť, úpravu křižovatky před vstupem do areálu a návaznost na chodníky v Hřebečské ulici.

(čtk)