ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kralupy zbourají domy v centru i část pivovaru

14.02.2017

Kralupy n.V. (Mělnicko) 14. února - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku plánují v dubnu bourání několika domů v centru města celkem za 20 milionů korun. Na místě vznikne nová ulice i prostranství, počítá se také s novou výstavbou. ČTK to řekl místostarosta města Libor Lesák (ODS).

Město vypsalo dva tendry, první na demolici dvou bytových domů v Žižkově ulici zhruba za sedm milionů korun, druhý, zhruba za 13 milionů korun, na bourání objektů v areálu bývalého pivovaru, taktéž v Žižkově ulici.

Práce mají začít v dubnu a hotovo má být v červnu. Přesná částka nákladů bude známá až po vyhodnocení tendrů. Podle místostarosty město rozdělilo zakázky tak, aby mohlo zažádat o dotace ministerstva pro místní rozvoj. "Ta by v případě demolice bytových domů měla pokrýt 85 procent nákladů," uvedl Lesák.

Město dalo loni zbourat nedaleký hotel Praha, který poškodila povodeň a poté léta chátral. Lokalita se má celkově proměnit, aby město mělo nové veřejné prostory, které budou sloužit lidem i lidem k relaxaci a pro pořádání kulturních akcí.

Nové domy si budou moci postavit soukromníci i firmy, město ale určí limity výstavby tak, aby centrum mělo jednotnou koncepci.

Areál bývalého pivovaru by podle dlouhodobých plánů měl být přestavěn. Jde o jednu z posledních industriálních budov ve městě. Vzniknout by zde mělo multikulturní a školské centrum. O finální podobě budou ještě rozhodovat zastupitelé.

(čtk)