ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Central Group koupil pozemek v Krči, chce tu postavit hotel

14.02.2017

Praha 14. února - Developer Central Group koupil od Pražské správy nemovitostí (PSN) pozemek v Praze-Krči s ubytovnou a kancelářemi o rozloze přes 37.000 metrů čtverečních. V budoucnu tam zvažuje postavit hotelový a ubytovací komplex. Central Group to dnes zveřejnil v tiskové zprávě. Podle informací Hospodářských novin je cena transakce 450 milionů korun.

"Zatím jde o ideu. Pozemek s ubytovnou a kancelářskými budovami máme velmi krátkou dobu. Nicméně jde o výjimečnou příležitost k rozšíření naší působnosti mimo budování bytů výhradně k prodeji, na které se společnost dosud zaměřovala," uvedl majitel Central Group Dušan Kunovský. Firma podle něj uvažuje o rozšíření své působnosti do hotelů už delší dobu. Rozloha pozemku v Krči zhruba odpovídá čtyřem pětinám Václavského náměstí.

Pozemek je naproti Thomayerově nemocnici, v budoucnu by zde měla být stanice metra D. Oblast určená pro stanici metra není součástí pozemku. Central Group podle Kunovského jedná s městem i okolními vlastníky pozemků o vedení pěších koridorů vedoucích k budoucí stanici.

Hotel by měl nahradit současnou ubytovnu, která podle Kunovského neodpovídá dnešním požadavkům na moderní ubytování. "Z ekonomického hlediska by ale její čistá rekonstrukce nedávala smysl. Výhodnější proto bude současné objekty zbourat a začít s výstavbou na zelené louce. Pro nadcházejících minimálně pět let přípravy projektu ale počítáme s částečnou modernizací a pronájmem získaných prostor pro kanceláře nebo sklady," doplnil Kunovský.

Central Group se dosud zaměřoval téměř výhradně na bytovou výstavbu. Loni prodal 1243 nových bytů zhruba za 5,2 miliardy korun. Počet bytů meziročně vzrostl téměř o čtvrtinu, jejich hodnota se zvýšila o 48 procent. Z developerů, kteří již prodeje zveřejnili, je to nejvyšší počet prodaných bytů. Následují Finep (658), Skanska Reality (450) a YIT (400).

(čtk)