ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Olomouc dá přes 60 milionů na opravu chodníků i lávek pro pěší

08.02.2017

Olomouc 8. února - Olomoucká radnice letos investuje 56 milionů korun na opravu silnic a chodníků v Olomouci. Do seznamu velkých oprav se dostala i smíšená stezka pro chodce a cyklisty v Jílové ulici či rekonstrukce rozbitých schodů do parku U Výpadu. Dalších více než devět milionů korun budou letos stát opravy tří lávek pro pěší přes Mlýnský potok a zastávek MHD v Lipenské ulici, řekli dnes novinářům zástupci radnice.

V seznamu velkých oprav je devět akcí v celkové výši 18 milionů korun, dalších 37,5 milionu míří na údržbu a opravy komunikací ve městě prostřednictvím olomouckých technických služeb. "Seznam reflektuje dlouhodobě řešené i urgované akce, jejichž nápravu nebylo možné odstranit v rámci běžné údržby. Na všechny opravy musely být zpracované projektové dokumentace," uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk (ČSSD).

Do plánu rekonstrukcí zařadilo město akci, která souvisí s opravou tramvajové trati v místě křižovatky náměstí Národních hrdinů a Legionářské ulice zhruba za 4,5 milionu korun. Opravami letos projdou komunikace v ulicích Na Vlčinci, Wellnerova či Požárníků. Na seznamu je také rekonstrukce chodníků v Dánské a Tylově ulici. Opraveno bylo také schodiště směřující do parku U Výpadu, stát to bude 2,1 milionu korun.

Přes pět milionů korun uvolní letos město také na opravu lávek pro pěší přes Mlýnský potok. "Seznam oprav vyplynul z pravidelných kontrol mostních konstrukcí provedených odborníky během loňského roku," doplnil primátor. Rekonstrukcí projde lávka z Dobrovského ulice, u sportovní haly a z ulice Libušina. Město se také pustí do opravy zastávek MHD v Lipenské ulici a to v obou směrech.

Do oprav chodníků, cyklostezek či komunikací loni olomoucká radnice investovala více než 50 milionů korun. Do oprav mostů a lávek dalo loni město více než osm milionů korun. Obnovou tehdy prošly tři mosty přes Mlýnský potok, jeden most překonávající řeku Oskavu v místní části Chomoutov a zásadní oprava proměnila i podobu lávky pro pěší přes Mlýnský potok z nábřeží Přemyslovců.

(čtk)