ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mnichovo Hradiště začne se stavbou komunitního centra

07.02.2017

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) 7. února - Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos začne se stavbou nového komunitního centra v Mírové ulici. Vyroste na místě budovy, ve které nyní sídlí klub dětí a mládeže. Radnice nechá dům zbourat a postaví nový. Své místo tady najde mimo jiné kuchyně pro mateřskou a základní školu a školní jídelna. Práce mají začít v létě, náklady budou kolem 56 milionů korun. ČTK to řekla projektová manažerka městského úřadu Martina Kulíková.

V rámci první etapy se přesune klub dětí a mládeže z domu v Mírové ulici do prostorů nad prodejnou Coop na Masarykově náměstí, kde najde dočasné útočiště. Během léta pak město nechá dům v Mírové zbourat a na podzim začne se stavbou nového. Hotovo má být do září 2018.

V novém domě v Mírové ulici vznikne zázemí pro kuchyni pro mateřskou a základní školu a samotná jídelna. Ta se bude rovněž využívat jako městský kulturní sál pro 150 lidí. Do horního patra nově postavené budovy se zpět přestěhuje klub dětí a mládeže.

V další fázi město zbourá současnou budovu jídelny, která se nachází také v Mírové ulici. Místo ní by měl vzniknout park.

V současné době se dokončuje projektová dokumentace, následovat bude výběrové řízení. Již v loňském roce radnice požádala o dotaci, která by měla pokrýt 40 procent nákladů.

Mnichovo Hradiště je město se zhruba 8500 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 187 milionů korun.

(čtk)