ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Přelouč by již letos měla dokončit opravy zchátralého stadionu

06.02.2017

Přelouč (Pardubicko) 6. února - Přelouč na Pardubicku by letos měla dokončit opravy fotbalového stadionu. Zahájení prací plánovala v roce 2015, ale nezískala dotace. Práce proto v následujícím roce rozdělila na dvě etapy. ČTK to řekl místostarosta Ivan Moravec (Nezávislí pro Přelouč). "Na hřišti by se mohlo znovu hrát od konce června," uvedl.

Na jaře vybraná stavební firma zahájí demontáž zastřešené tribuny. Statik totiž zjistil, že je zkorodovaná a nelze ji pouze opravit, město musí nechat postavit novou. Loni proto radnice zadávala projekt na nové zázemí pro přibližně 300 sedících diváků.

Město již opravilo objekt s šatnami a dalším zázemím pro sportovce. Budova má novou střechu, je zateplená, dělníci měnili elektroinstalaci, dveře, okna a modernizovali šatny, sprchy a záchody. Objekt je nyní i bezbariérový.

Kromě tribuny letos město dokončí opravy atletické dráhy a trávníků. Část prací stihla radnice již loni. Atletickou dráhu pokryje tartan a zvětší se o výběhový úsek pro trať 100 metrů, dostane nové odvodnění a vyměněna bude také časomíra.

"Stavebně je to připravené, drenáže jsou hotové. Až se zlepší počasí, začneme," řekl Moravec.

Celkové náklady budou kolem 20 milionů korun, sportovní plocha vyjde přibližně na deset milion korun. Na ni město nakonec loni získalo dotaci necelých šest milionů korun.

Fotbalový stadion byl v Přelouči postaven v 60. letech minulého století. Tribuna pochází ze 70. let. Stavěli ji také místní obyvatelé jako brigádu v takzvané Akci Z. Stadion využívá místní fotbalový klub, který loni zrušil 60. ročník žákovského turnaje a uspořádá jej až letos.

(čtk)