ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Český Brod rozšiřuje základní školu

03.02.2017

Český Brod 3. února - Český Brod rozšiřuje kapacity základní školy v Žitomířské ulici. K tomuto účelu od loňského roku rekonstruuje budovu v areálu nemocnice, ve které dříve byly nemocniční pokoje. Celkové náklady se pohybují kolem 40 milionů korun, přes třicet milionů získalo město už loni díky dotaci z ministerstva financí. ČTK to řekl starosta Českého Brodu Jakub Nekolný (ODS).

Práce na bývalém pavilonu nemocnice začaly již loni v červenci a všechny náklady byly hrazeny z dotačních prostředků. Letos má radnice vyčleněno z městského rozpočtu přes deset milionů korun na dokončení stavby. Přestavba by měla být hotová do konce května.

Přestavbou vznikne prostor pro osm tříd prvního stupně základní školy, včetně družiny, sborovny, kabinetů, knihovny, výdejny obědů či hřiště na míčové hry.

"Provoz základní školy v Žitomířské ulici, pro kterou se kapacita navyšuje, není narušen, protože stavební práce probíhají na jiném místě," řekl Nekolný. Nová budova školy se od té původní nachází zhruba 400 metrů.

Další tři miliony z letošního rozpočtu město investuje do přestavby bývalé nemocniční prádelny na novou výdejnu obědů. V loňském roce město na přestavbu prádelny získalo dotaci téměř sedm milionů korun, která pokryla loňské stavební náklady.

V Českém Brodě jsou tři základní školy. Sedmitisícové město bude leto hospodařit s rozpočtem ve výši 145 milionů korun. Radnice letos plánuje osmnáct investičních akcí zhruba za dvacet milionů korun.

(čtk)