ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Sokolově letos začne rekonstrukce Spartakiádní ulice

02.02.2017

Sokolov 2. února - Sokolov chce letos zahájit rekonstrukci Spartakiádní ulice na sídlišti Vítězná. Na první část rekonstrukce město pro letošek vyhradilo zhruba devět milionů korun. Spartakiádní navazuje na Vítěznou ulici, jejíž rekonstrukce byla po několika letech dokončena loni. Termín dokončení posunulo několik nečekaných podzemních nálezů. Podobné problémy očekává město i při rekonstrukci Spartakiádní, která už se navíc na některých místech začala propadat, řekl dnes ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

Radnice chce průtahům při rekonstrukci Spartakiádní ulice předejít. "Proto jsme se na tu přípravu opravdu poctivě zaměřili. Proběhly už částečně kamerové zkoušky, to znamená, že jsme do stávajících kanalizací pustili kamerové sondy, abychom viděli, v jakém jsou stavu. Protože jsme se ne do každé dostali, objednali jsme si takzvaný georadar," řekl Picka.

Georadar má mimo jiné prozkoumat stav původní drenážní kanalizace, které by měla být podle dostupných informací uložena asi šest metrů hluboko. Odhalit by měl případné kaverny, betonové bloky či další překážky, které by mohly rekonstrukci zkomplikovat. Právě kvůli podobným nálezům bylo nutné několikrát odložit dokončení rekonstrukce Vítězné ulice. "Je to území, které bylo poddolováno, takže se může stát, že i půda pracuje jinak, než bychom předpokládali," doplnil starosta.

Stavební práce by měly začít na jaře, letos se budou týkat úseku od křižovatky s ulicí Vítězná až po křižovatku s Jiřího z Poděbrad. Zbývající část by se měla opravovat příští rok. Současně se stavebními pracemi budou provedeny potřebné opravy také na inženýrských sítích.

Pro čtyřtisícové sídliště Vítězná bude rekonstrukce Spartakiádní ulice zatěžkávací zkouškou. Po dobu stavby ještě ubude parkovacích míst, kterých je už tak na sídlišti nedostatek. Opravovaný úsek bude navíc nutné objíždět. Kvůli špatnému stavu komunikace už je ale rekonstrukce nezbytně nutná.

(čtk)