ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolín letos rozšíří mateřskou školu Chelčického

01.02.2017

Kolín 1. února - Kolín letos rozšíří mateřskou školu Chelčického, v jejím areálu postaví nový pavilon. Přesune se do něj detašované pracoviště školky ze Štítného ulice. Kapacita mateřské školy se zvýší o 14 dětí. Město žádá o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která pokryje 90 procent nákladů. Stavba má podle odhadů stát 16 milionů korun. Stavět se začne v ideálním případě na přelomu jara a léta. ČTK to dnes řekl místostarosta Kolína Michael Kašpar (STAN).

"Už zhruba tři čtvrtě roku máme zažádáno o dotaci, jsme úspěšně po věcném hodnocení a čekáme na rozhodnutí," řekl Kašpar. Pavilon bude mít kapacitu 56 dětí. Do nového objektu se přesune detašované pracoviště, které je v objektu jeslí, kde má vyhrazené jedno patro. "To patro necháme zrekonstruovat a téměř zdvojnásobíme kapacitu jeslí. Už teď převyšuje poptávka nabídku jeslí o zhruba třicet dětí," řekl Kašpar.

Pokud město dostane dotaci v únoru, začne se stavět na přelomu jara a léta. Hotovo má být do konce letošního roku.

V Kolíně je 11 mateřských škol. Jedenatřicetitisícový Kolín letos hospodaří s více než miliardou korun. Mezi největší investice patří oprava autobusového nádraží zhruba za 60 milionů korun a rekonstrukce okolí chrámu sv. Bartoloměje za 90 milionů korun.

(čtk)