ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Část bývalé radnice v Přelouči zůstane zatím prázdná

01.02.2017

Přelouč (Pardubicko) 1. února - Část bývalé radnice v Přelouči na Pardubicku zůstane ještě nějakou dobu opuštěná. Město zvažovalo, že tam zřídí komunitní centrum s knihovnou, ale na projekt odhadem za 50 milionů se dají získat jen nízké dotace. ČTK to dnes řekl místostarosta Ivan Moravec (Nezávislí pro Přelouč).

"Zatím jsme nenašli dost finančních prostředků, abychom si na to troufli. V tuto chvíli je to trošku u ledu. Na komunitní centra se dává maximálně 20 milionů korun, a to ještě nemáme jistotu, že bychom dostali plnou částku," řekl místostarosta.

Město dokončilo novou radnici v roce 2012, prvorepubliková budova s číslem popisným 27 je od té doby prázdná. Působili tam úředníci, kteří se nevešli do centrální radnice v budovách na Masarykově náměstí. Tam je nyní infocentrum či klub seniorů a v patře se postupně opravuje a rozšiřuje zázemí pro muzeum.

Knihovna sídlí v Občanské záložně, kde má málo místo. Komunitní centrum město v minulosti navrhlo jako jednu z možností, protože na samotnou knihovnu by nejspíš nezískalo dotace.

"Diskutovalo se i o tom, zda budovu zbourat a nepostavit tam pro knihovnu nový objekt. Investičních akcí máme ale letos až dost, budeme dělat přednádraží, doděláváme stadion. Další výdaje by rozpočet letos neunesl," řekl Moravec.

(čtk)