ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mělník Žilkovu vilu v dražbě nezískal

31.01.2017

Mělník 31. ledna - Mělník nezískal v dražbě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Žilkovu vilu, ve které chtěl zřídit multifunkční prostor. Jiný zájemce dal víc peněz. Městská rada vyčlenila pro dražbu 6,6 milionu korun, vyhrál ale člověk, který zaplatil sedm milionů korun. ČTK to dnes řekl starosta Mělníka Ctirad Mikeš.

Více peněz vedení města nevyčlenilo i kvůli dalším nutným investicím do objektu, které podle odhadů mohly dosáhnout zhruba čtyř milionů korun.

Dražba vily začínala na 6,5 milionu korun, nejnižší příhoz byl stanoven na 50.000 Kč. "Dražby se účastnili dva zájemci," sdělil ČTK mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

Město už dříve projevilo o stavbu zájem a požádalo stát o bezúplatný převod, což se nepodařilo. Ve vile chtělo zřídit multifunkční prostor, kde by byla například expozice historie 20. století, prostory pro konání vzdělávacích akcí a expozice obrazů, které jsou ve vlastnictví města.

Žilkova vila neboli Vila Marie Neumannové byla vybudována v roce 1906 ve stylu vídeňské secese a říká se jí podle prvního faráře evangelického sboru v Mělníku Františka Žilky, který se stal i jejím majitelem. Neumannová ji dala postavit podle návrhu architekta Bohumila Hypšmana. Jde o hodnotné architektonické dílo v památkově chráněném pásmu zámku a historického jádra Mělníka.

(čtk)