ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice nabídly investorům areál bývalé Tesly

31.01.2017

Pardubice 31. ledna - Pardubice vypsaly záměr na pronájem a následný prodej rozsáhlého průmyslového areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici. Na organizaci transakce si město najalo Českou spořitelnu. Cílem je revitalizace dlouhodobě nevyužívaného brownfieldu a vybudování odpovídajícího dopravního napojení území z nadjezdu u krajské nemocnice. ČTK to zjistila na webu města.

Podle podmínek výběrového řízení si investor areál nejdříve pronajme. Účinnost kupní smlouvy nastane v okamžiku vydání územního rozhodnutí na vybudování dopravního napojení a územního rozhodnutí na záměr na revitalizaci bývalé Tesly.

Výběrové řízení je koncipováno jako dvoukolové. První kolo bude mít formu soutěžního dialogu, jehož se budou moci účastnit přihlášení a kvalifikovaní uchazeči. Na jeho základě se město rozhodne o konečné podobě podmínek druhého kola. Do něj mohou vstoupit investoři, kteří v posledních pěti letech úspěšně dokončili alespoň jeden developerský projekt v hodnotě 300 milionů korun bez DPH. Musejí také doložit významné developerské reference. Vlastní nabídky budou moci podat v červenci, jejich vyhodnocení se plánuje na srpen.

Podle vedoucího odboru rozvoje a strategie magistrátu Miroslava Čady již několik investorů projevilo o areál předběžný zájem. Oznámení o záměru bylo zveřejněno v tisku.

Tesla je opuštěná od konce 90. let. Na přelomu tisíciletí areál koupila společnost Foxconn. Svoji továrnu nakonec umístila v Černé za Bory a bývalou Teslu prodala hejtmanství za jednu korunu. Kraj dal z areálu odstranit ekologické zátěže a v roce 2012 bývalou Teslu daroval městu s podmínkou, že k němu a do sousední krajské nemocnice vybuduje dopravní napojení.

(čtk)