ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benátky n.J. zrekonstruují budovy umělecké školy

31.01.2017

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) 31. ledna - Benátky nad Jizerou letos zrekonstruují budovu základní umělecké školy Jiřího Antonína Bendy ve Smetanově ulici. V rozpočtu je na opravu připraveno deset milionů korun. V současnosti se již opravuje střecha. ČTK to dnes řekl místostarosta Benátek Pavel Štifter (ODS).

"Jde o kompletní rekonstrukci starého domu z 19. století, dříve tam býval soud," řekl Štifter. Už řadu let tam sídlí základní umělecká škola. "Teď došlo na generální rekonstrukci," dodal místostarosta.

Stavbaři podle něj opraví celou střechu, komíny a krovy. Opravena bude také omítka. V interiéru bude obnoveno sociální zařízení a vyměněny rozvody elektřiny a vody.

Rekonstrukce střechy podle Štiftera už začala. "Firma, která vyhrála výběrové řízení, tu práci nezvládla. My jsme firmě platili, oni ale neplatili řemeslníkům, kteří kvůli tomu nepracovali. S firmou jsme tak rozvázali smlouvu a domluvili se napřímo s řemeslníky, kteří, pokud není venku minus deset, na střeše pracují a snaží se ji dodělat," řekl Štifter.

Celá rekonstrukce bude podle místostarosty hotová do konce letních prázdnin. "Až začne rekonstrukce uvnitř, tak tam škola nebude moct působit. Škola proto dostala k dispozici prostory v základní škole a také prostory našeho kulturního sálu, snad to ten půl rok přežijí, je to pro ně samozřejmě náročné," uvedl Štifter.

V Benátkách nad Jizerou jsou tři základní školy, jedna mateřská a jedna základní umělecká škola. Město s téměř 7500 obyvateli letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši skoro 235 milionů korun. Do oprav dalších škol radnice letos investuje přes jeden milion korun.

(čtk)