ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Planá na Tachovsku bude mít místo kina multifunkční sál

30.01.2017

Planá (Tachovsko) 30. ledna - Pětitisícová Planá na Tachovsku bude mít nové multifunkční centrum, které využije hlavně pro setkávání občanů. Městu takový prostor dlouhodobě chybí a lidé se scházejí v aule školy a na větší akce musí jezdit do Chodové Plané. Nový sál za 25 milionů korun vznikne do srpna přestavbou nevyužitého kina, která už je v polovině, řekla dnes ČTK starostka Martina Němečková (BEZPP).

"Začali jsme loni v srpnu a letos v srpnu by mělo být hotovo. Zatím to vypadá, že by to tak mohlo být," uvedla. Půjde o největší letošní stavbu města, větší podíl vydá město letos.

Za foyer, kde budou vernisáže a menší akce, vzniknou dva menší sály s otevíratelnou stěnou, které celkem pojmou zhruba 200 lidí. "Na pětitisícovou Planou to bude tak akorát," uvedla starostka. Už na podzim bude moct město zorganizovat řadu akcí, které doteď nemohlo pořádat. "Byli jsme limitováni buď hezkým počasím a venkovními prostory nebo hrozně omezeným malým prostorem uvnitř," řekla.

Město připravilo kabely na zvažovanou digitalizaci, která by si odhadem vyžádala další dva miliony korun. "Není to ale úplná priorita. Sice se to bude stále jmenovat Kino, protože to tak mají lidé zažité, ale náplň budovy nebude prioritně kino," řekla starostka. Město tam plánuje například výstavy, besedy nebo taneční zábavy.

Z kina, které fungovalo jednou až dvakrát týdně s návštěvností do 15 lidí, zůstala hrubá stavba a střecha.

Planá vydá letos do nových staveb a oprav přes 60 milionů korun, meziročně zhruba o třetinu více.

(čtk)