ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Cheb dá prověřit statikem zdevastované domy ve Wolkerově ulici

30.01.2017

Cheb 30. ledna - Chebská radnice zadá statikovi, aby prověřil zdevastované domy ve Wolkerově ulici. Vybydlené domy soukromého majitele začínají ohrožovat kolemjdoucí. Jednání města a majitele o vykoupení domů zatím selhala, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (zvolen za ČSSD).

"Dohodli jsme místní šetření stavebního úřadu, které by mělo zjistit stav budov. Pokud statik řekne, že už ohrožují okolí a musí se zbourat, nejprve vyzveme majitele, aby tak učinil. Pokud nebude reagovat, tak bude město muset demolici provést samo a pak náklady vymáhat," uvedl Navrátil.

V domech ve Wolkerově ulici dříve bydlela komunita sociálně slabých obyvatel, kteří domy prakticky vybydleli. Nyní jsou spíše cílem bezdomovců. Podle starosty tam často hoří odpadky a kvůli nebezpečí už ani hasiči nechtějí uvnitř zasahovat.

Město bylo ochotno domy na spadnutí od majitele vykoupit za tři miliony korun. Majitel ale požadoval pět milionů. Navíc jsou domy podle starosty zatíženy další asi pětimilionovou zástavou.

Město ve Wolkerově ulici s další bytovou zástavbou nepočítá. Jde o lokalitu spíše obchodní a průmyslovou. Pokud by tedy zdevastované domy zmizely, prostor by zůstal zatím prázdný.

(čtk)