ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Společnost Conseq koupila v Česku pět supermarketů

26.01.2017

Praha 26. ledna - Investiční společnost Conseq získala v Česku pět supermarketů. Obchody koupila od podnikatele Františka Piškanina, jehož rodina ovládá logistickou firmu Hopi nebo výrobce jogurtů Hollandia. Dnes o tom informoval server E15.cz. Kolik Conseq za dva supermarkety v Karlovarském a tři v Ústeckém kraji zaplatil, ani jedna ze stran nezveřejnila.

"Tyto nemovitosti jsme vyhodnotili jako vhodné jak z hlediska ceny a očekávaného výnosu ve vztahu k investičním rizikům, tak vzhledem k záměru mít portfolio nemovitostí široce diverzifikované," řekl serveru šéf skupiny Conseq Jan Vedral. Zároveň potvrdil, že jeho společnost pracuje na akvizicích dalších realit: "V současnosti jsme v pokročilém stádiu jednání o nákupu průmyslového areálu v Praze-západ. Předpokládáme, že transakce bude finalizována do konce prvního čtvrtletí. Ve druhém čtvrtletí bychom mohli nakoupit administrativní budovu v Praze."

Společnost Conseq byla založena v létě 1994 za účelem obchodování s cennými papíry. Ke konci roku 2015 Conseq obhospodařoval či spravoval klientský majetek v hodnotě téměř 45 miliard korun. Společnost měla v té době 235.000 klientů a 73 zaměstnanců. Většinovým akcionářem společnosti je její zakladatel Jan Vedral.

(čtk)