ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

ÚOHS se začal zabývat českou částí akvizice CPI

26.01.2017

Brno 26. ledna - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat českou částí nedávné velké akvizice skupiny CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka. Koupila 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Antimonopolní úřad začal posuzovat prodej Centra Olympia Plzeň, obchodního centra Nisa a společnosti PFCE Prague investments. ČTK to zjistila z jeho webu.

ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Posuzovat bude oblast pronájmu kancelářských a prodejních ploch. Rozhodnout by měl do měsíce od zahájení řízení.

Jde pouze o část celé transakce, kterou budou posuzovat i jiné antimonopolní orgány v příslušných zemích. Podle časopisu Forbes se celková cena transkakce pohybuje kolem 650 milionů eur (17,5 miliardy korun).

Skupina získá 265.000 metrů čtverečních nových pronajímatelných ploch. Mezi ně patří například obchodní centrum Olympia v Plzni, obchodní centrum Nisa v Liberci, Polus a Campona v Budapešti, Felicia v Rumunsku a retailové projekty Ogrody v polském Elblagu. CPI PG také koupila administrativní komplex Zlatý Anděl v Praze 5, Andrássy Complex v Budapešti a dvě velkoprodejny Intersparu v Maďarsku

Celkem tak bude mít společnost už 20 obchodních center a zhruba 430.000 metrů čtverečních obchodních ploch k pronájmu.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Loni získala například centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl. Vítek investuje v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Loni koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

(čtk)