ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Ostrově zamítli založení společnosti na provoz městského hotelu

26.01.2017

Ostrov (Karlovarsko) 26. ledna - Ostrovští zastupitelé ve středu zamítli založení městské společnosti Hotel U Zámku, která měla nechat zrekonstruovat a následně provozovat bývalý hotel Myslivna v centru města. Zatímco v budově už začaly první rekonstrukční práce, vedení města bude nyní hledat jiné možné formy provozování hotelu. Novinářům to dnes řekl místostarosta Libor Bílek (nez.). Uvažovat se bude i o jiných variantách využití objektu.

"V tuto chvíli nezaložení s.r.o (Hotel U Zámku) znamená, že rada města bude muset znovu zasednout a říci si další postup. Jestli na dalším zastupitelstvu bude otázka založení s.r.o. připravena a znovu hlasována. Nebo jestli se zvolí jiný postup s tím, že by se nezakládalo s.r.o, ale třeba by se ta rekonstrukce dělala přímo pod křídly města Ostrov," řekl Bílek. Na sociálních sítích už se začalo diskutovat i o jiných variantách využití objektu, například o vzniku dalšího domova pro seniory, bytů nebo kanceláří.

Pro schválení založení společnosti chyběl v zastupitelstvu jeden hlas. Starosta Pavel Čekan (ČSSD), který návrh inicoval, se přitom zasedání zastupitelstva kvůli nemoci nezúčastnil.

"Hlavně si myslím, že město vůbec nemá podnikat. A už vůbec ne v branži restaurace, hotelu a minipivovaru. Křiví to trh, bude to stát neúměrné peníze i městskou pokladnu a nedá se to provozovat tak, aby na to město nemuselo doplácet," uvedl opoziční zastupitel a krajský radní Jan Bureš (ODS). Opozice mimo jiné kritizovala i to, že podle návrhu měla městská společnost na vedení hotelu fakticky spolupracovat s firmou Westbohemia Hotels.

Nevyužívaný hotel Myslivna v městské památkové zóně koupilo město před rokem za 10 milionů. V lednu v objektu začaly práce na připojení na inženýrské sítě, následovat měly další etapy rekonstrukce a na podzim otevření hotelu. Záměrem bylo vybudovat čtyřhvězdičkový hotel s vlastním minipivovarem a restaurací.

(čtk)