ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pod Hády má být největší park v Brně

25.01.2017

Brno 25. ledna - V areálu pod Hády v Brně možná vznikne park s plochami pro různé sportovní aktivity i odpočinek. Připravuje se soutěž na jeho podobu. Minulý týden se na tom dohodli brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) a studenti zapojení do projektu Studentské Brno. ČTK to sdělil studentský ambasador Michal Hořínek.

"Aktuální stav po sérii jednání je takový, že máme zpracovány soutěžní podmínky, které se týkají studentské a ještě přesněji architektonicko-krajinářské soutěže, ve které by studenti měli navrhnout budoucí podobu odkaliště Hády, respektive Parku Hády, který je naším záměrem," uvedl Hořínek. Majitelem pozemku jsou Teplárny Brno.

Soutěžní návrhy by měla vyhodnotit odborná komise na přelomu června a července. Na ně pak naváže rozhodování o financování projektu. Hořínek doufá, že krajinné úpravy by mohly začít ještě letos na podzim.

S nápadem úpravy zanedbané plochy mezi sídlišti Vinohrady a Líšeň přišel spoluzakladatel Studentského Brna Tomáš Viktořík. Rozloha plánovaného parku by měla být 21 hektarů, což je o hektar více, než má největší brněnský park Lužánky. Co konkrétně v parku vznikne, bude jasné až po zveřejnění výsledků soutěže.

Studenti s Vokřálem jednali také o opravě podchodu pod třídou Generála Píky. "Cílem projektu je zrevitalizovat současný podchod pod čtyřproudou silnicí u zastávky Bieblova a celkově zvýšit bezpečnost v tomto podchodu, a to včetně jeho bezbariérovosti," sdělila mluvčí brněnského magistrátu Kateřina Gardoňová.

Podle Gardoňové magistrát zajistí projektovou dokumentaci pro zjištění náročnosti a nákladnosti projektu. Studenti připraví případné možnosti financování z evropských dotací.

(čtk)