ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hradecká radnice chce upravit hangáry na letišti pro koncerty

25.01.2017

Hradec Králové 25. ledna - Královéhradecká radnice chce upravit dva z hangárů na hradeckém letišti, aby se v nich mohly nadále konat hudební produkce během festivalů. Novinářům to dnes řekl primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub). Pořadatelé festivalu někdejší kryty pro bojové letouny využívali pro koncerty, radnice však zjistila, že nesplňují předpisy a produkce v nich zakázala.

"Uděláme všechno pro to, aby ty dva úly byly do doby festivalů Rock for People a Hip Hop Kemp v pořádku a mohly být pronajaty pro koncerty," řekl Fink. Náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková dodala, že město má zájem na tom, aby pořádání festivalů na hradeckém letišti pokračovalo.

"Uděláme vše pro to, aby tam byly bezpečné podmínky pro návštěvníky i účinkující," ujistila Lišková.

Podle Finka se město pokusí domluvit s nájemcem festivalového areálu na nutných úpravách hangárů, které navrhne projektant. "Rozhodně tam nejsou únikové východy. Je to velice nepřizpůsobené tomu, aby se tam daly pustit například dva tisíce lidí," řekla Lišková, která zatím nechtěla odhadovat náklady na stavební úpravy.

Například Michal Thomes, který na letišti pořádá festival Rock for People před několika dny v Královéhradecké příloze Mladé fronty Dnes uvedl, že uzavření hangárů by pro festival bylo velkou komplikací.

"Hangáry jsou to, co hradecké letiště dělalo zajímavým. Bez nich bude Festivalpark jen nudná placka jako kdekoliv jinde," uvedl Thomes.

(čtk)