ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zemědělská fakulta využívá nově opravený pavilon

24.01.2017

České Budějovice 24. ledna - Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity může využívat zrekonstruovaný pavilon. Bude v něm děkanát, laboratoře nebo zázemí pro pedagogy. Náklady na obnovu budovy z 60. let minulého století činily více než 70 milionů korun. Většinu z této částky pokryla dotace od ministerstva školství. ČTK to řekl děkan zemědělské fakulty Miloslav Šoch.

V budově se vyučují obory zabývající se živočišnou výrobou. "Prostory jsou nyní výrazně modernizované a vyhovují aktuální potřebám fakulty," uvedl Šoch. Úprava objektu trvala téměř dva roky. Po tu dobu musely některé katedry využívat náhradní prostory ve středisku školního statku. "Původně měla rekonstrukce končit letos v červnu, a jsme rádi, že ji zhotovitele dokázal urychlit," řekl děkan.

Zemědělskou fakultu momentálně navštěvuje na 1350 studentů. V poslední době investovala škola do své obnovy desítky milionů korun. "Nám se během posledních pěti let podařilo zrekonstruovat několik budov. Především jde o budovu ZR, což byla akce za 240 milionů korun. Pak jsme za 115 milionů zrekonstruovali nízké pavilony. Máme nově také pivovar, zpracovnu masa a minimlékárnu," uvedl Šoch.

Do budoucna fakulta připravuje další investiční projekty. Podle děkana jde například o rekonstrukci budovy pro studium ekologie a údržby krajiny.

(čtk)