ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Slánské náměstí čeká proměna, zřejmě se vrátí i Mariánský sloup

23.01.2017

Slaný (Kladensko) 23. ledna - Masarykovo náměstí ve Slaném na Kladensku čeká proměna, zřejmě se vrátí i Mariánský sloup. Město chce tento rok začít s první etapou prací, ́k nové podobě se vyjádří i obyvatelé Slaného. "Letos má město v rozpočtu připraveno přibližně deset milionů korun," uvedl starosta Martin Hrabánek (ODS).

Město reviduje už dříve připravený projekt na celkovou úpravu náměstí. Letos se začne instalovat nové osvětlení, které bude i v přilehlých ulicích Fričova a Vinařického. Typ osvětlení má odpovídat tomu, který už je na nedávno opravené pěší zóně v centru, takzvané Londě.

Náměstí bude mít novou podobu, povrch i zeleň. Nové prvky na náměstí podle starosty ale najdou místo až po prověření, zda nebudou prostor příliš "rozbíjet," případně jinak komplikovat pravidelně pořádané akce. Pravděpodobně se také přesune socha T. G. Masaryka.

Město plánuje i opravu budovy městského úřadu za několik milionů korun, opravena má být nejdříve fasáda, případně historická okna. Úřad sídlí právě na Masarykově náměstí.

(čtk)