ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Penta začala v Bratislavě stavět obytnou a administrativní čtvrť

23.01.2017

Bratislava 23. ledna - Investiční skupina Penta zahájila v Bratislavě výstavbu nové obytné a administrativní čtvrti. První etapa projektu s názvem Sky Park od britské architektky Zahy Hadid by měla být dokončena v závěru roku 2019. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Penty Gabriel Tóth.

Součástí první fáze je výstavba tří třicetipatrových rezidenčních budov s více než 700 byty, parkovacími místy a plochami pro občanskou vybavenost. V druhé etapě Penta plánuje postavit dvě administrativní budovy s celkovou pronajímatelnou plochou přes 55.000 metrů čtverečních; začátek výstavby této části projektu závisí na termínu získání příslušných stavebních povolení.

Projekt s rozlohou více než 5,5 hektaru Penta realizuje blízko centra slovenské metropole a řeky Dunaj, na území někdejší průmyslové zóny. V okolí se staví další obytné a administrativní budovy.

V Bratislavě investiční skupina postaví také novou nemocnici za více než 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Tento projekt loni představila společnost Svet zdravia, která na Slovensku provozuje regionální nemocnice a která patří do skupiny Penta.

Penta podniká ve více než deseti zemích Evropy v různých odvětvích ekonomiky, kromě zdravotnictví i ve finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitním developmentu.

V Praze Penta vybudovala administrativní komplex Florentinum, který loni prodala čínské skupině CEFC. V české metropoli vlastní i kancelářský komplex Aviatica v areálu Waltrovka v Jinonicích. Letos chce Penta zahájit i stavbu na pozemcích mezi Masarykovým nádražím a Florencí, kde plánuje vybudovat komplex administrativních budov s obchody a restauracemi, ale i park podle projektu Hadid.

(čtk)