ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Boskovice kvůli nedostatku rozšíří mateřskou školu

23.01.2017

Boskovice (Blanensko) 23. ledna - Boskovice rozšíří za 25 milionů korun mateřskou školu o dvě třídy, které budou sloužit zhruba 50 dětem. Vyřeší se tím nedostatek míst, řekla dnes novinářům místostarostka Dagmar Hamalová (KDU-ČSL). Podle ní bude kapacita stačit i pro děti mladší tří let. Za peníze se kromě přístavby zmodernizuje jídelna, školní zahrada a vybaví se třídy. Nové prostory by měly začít sloužit od září.

Mateřská škola Boskovice, kterou navštěvuje přes 500 dětí, se nachází na třech místech. Přístavba se dotkne pracoviště Slovákova na sídlišti Pod Oborou. "Koncentruje se tam velké množství obyvatel Boskovic. Současné kapacity školky už nedostačují. Odmítáme zejména děti, které dojíždějí, a pak taky děti mladšího věku," řekla Hamalová.

Podle ní dnes nemají ani tříleté děti jistotu, že pro ně bude ve školce volné místo. "Pro děti mladší ve věku od dvou do tří let navíc nemáme z hygienického hlediska vůbec podmínky pro jejich umístění," uvedla Hamalová.

To se má změnit projektem za 25 milionů korun, který obsahuje přístavbu, ale také modernizaci současný prostor. "Pracoviště Slovákova stojí vedle základní školy. Dobudujeme tak komplex základní a mateřské školy, kde se rozšíří kapacita, zmodernizuje se školní jídelna, dovybaví se ostatní třídy a pracovat se bude i na školní zahradě," uvedla místostarostka. Jedna ze dvou nových tříd bude určena pro mladší děti.

(čtk)