ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Areál pivovaru v Ústí koupila firma Docklock

20.01.2017

Ústí nad Labem 20. ledna - Skupina Heineken prodala areál bývalého pivovaru v Ústí nad Labem. Firma výrobu v objektech ve čtvrti Krásné Březno ukončila v roce 2011. Server Euro.cz uvedl, že tříhektarový areál na začátku ledna získala společnost Docklock.

"Podle své vize by chtěl nový vlastník areál zrevitalizovat," řekl serveru Martin Stibor z realitní společnosti Naxos, která měla prodej pivovaru v Krásném Březně na starosti. Doporučená kupní cena reálu včetně bývalé spilky či laboratoře činila 20 milionů. Nyní dobíhá dvacetidenní lhůta pro zpracování všech změn vlastníka.

Ústecká společnost Docklock vznikla podle webu teprve loni v září. Podle údajů z obchodního rejstříku patří další místní firmě Fowilo. Ta se zaměřuje na pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, uvedl server.

Heineken se snažil pivovar, kde se zrodila regionální značka piva Zlatopramen, prodat několik let. V areálu bývalého pivovaru je na třech hektarech osm budov. Objekt je na seznamu významných industriálních staveb Ústeckého kraje. Na začátku 20. století se v Krásném Březně vařilo 16 značek a výstav byl asi 100.000 hektolitrů piva. V roce 2001 činil výstav 270.000 hektolitrů. Do vlastnictví koncernu Heineken přešel pivovar v roce 2008, Heineken výrobu později přestěhoval do nedalekého Velkého Března.

Březno je už několikátým pivovarem, kterého se Heineken zbavil, připomněl server. V minulých letech se výroba zastavila v Kutné Hoře či Znojmě, z části lounského podniku si zase skupina udělala distribuční centrum.

(čtk)