ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Kolíně skončila přestavba foyer Kina 99

20.01.2017

Kolín 20. ledna - V Kolíně skončila tři měsíce trvající přestavba foyer Kina 99 a stavba nové kinokavárny. Nyní čeká kavárna na kolaudaci a koná se výběrové řízení na jejího provozovatele. Původní plány radnice byly, že kavárna začne fungovat na začátku února, to se ale nestihne, řekl dnes ČTK ředitel Kina 99 Petr Hejcman. Rekonstrukce včetně projektové dokumentace a stavebního dozoru vyšla téměř na šest milionů korun s DPH.

Stavba měla být podle plánů hotova koncem roku, některé práce se ale dokončovaly až v lednu.

Foyer kina získalo rekonstrukcí novou podobu. Má nový strop, přemístila se pokladna, upravila se šatna a přibyla nová kinokavárna, která vznikla v průchodu mezi kinem a vedlejší poliklinikou. Přístup do kavárny tak bude z obou objektů a lidé ji budou moci navštívit i v době, kdy kino nebude promítat. Dosud v kině fungovalo občerstvení, které bylo v menších prostorech a bylo otevřené jen v době promítání.

Nový provozovatel kavárny musí splnit řadu podmínek, které ředitel kina stanovil ve výběrovém řízení. "Například chce, aby se v kinokavárně vylepovali plakáty k novým filmům, používali se tematické kelímky a podobně," řekl před časem kolínský místostarosta Michael Kašpar (STAN).

Po dobu přestavby bylo kino otevřené, ale nebylo bezbariérové. Do obou sálů lidé vstupovali po železných schodech vedoucích z parkoviště. Dočasně byl přesunut i hlavní vchod a pokladna.

(čtk)