ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Písecké sídliště ochrání protipovodňové opatření

19.01.2017

Písek 19. ledna - Písecké sídliště Portyč by mělo ochránit nové protipovodňové opatření. Stavba díla, jejíž odhadované náklady činí více než 51 milionů korun bez daně, začne v létě. Záměr dnes schválili písečtí zastupitelé. Pro bylo 18 z 23 přítomných.

"Na základě žádosti města zařadilo ministerstvo zemědělství stavbu protipovodňových opatření do seznamu akcí, jejichž financování bude podpořeno z dotačního programu, a to částkou 30 milionů korun," uvedl Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu. Zbytek nákladů by hradila radnice.

O dotaci žádalo Povodí Vltavy. Místostarosta Josef Knot (TOP 09) se domnívá, že výběrové řízení odhadovanou částku ještě sníží. "Po konzultacích s Povodím Vltavy lze předpokládat na základě realizace staveb obdobného charakteru, že soutěží dojde k výraznému snížení ceny na částku pohybující se do 40 milionů korun bez daně. To by představovalo náklady ze strany města do maximální výše deset milionů korun," řekl Knot. Radnice počítá s tím, že podobu protipovodňového opatření představí obyvatelům města na besedě. Plánované diskuse se zúčastní i zástupci Povodí Vltavy.

Sídliště Portyč je součástí Pražského předměstí. To se nachází na severu Písku, na levém břehu Otavy, poblíž tranzitní komunikace I/20 a železniční trati. Na sídlišti Portyč žije více než 4000 obyvatel.

(čtk)