ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Úřad nedoporučuje postavit u řeky v Modřanech sportovní centrum

19.01.2017

Praha 19. ledna - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nedoporučuje stavět u soutoku Vltavy a Berounky sportovní a relaxační centrum. Území na hranici Modřan a Komořan by mělo být ponecháno jako záplavové. IPR dnes stanovisko představil na veřejném projednání vlivu na udržitelný rozvoj území.

Projekt by podle IPR mohl také negativně ovlivnit blízkou přírodní památku Komořanské a Modřanské tůně. "Pozemky jsou dnes vedeny jako zeleň, ačkoliv fakticky je tam parkoviště a skladovací haly," uvedla k záměru náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Úřad jako hlavní problém vidí omezení území, kam by se mohla rozlévat voda z Vltavy v případě povodní.

Každá změna územního plánu prochází posuzováním úřadu dvakrát. Poprvé, když úředníci a zastupitelé rozhodují o tom, jestli bude pořizování změny vůbec zpracováno. Podruhé, když se rozhoduje o jejím zapracování do územního plánu, které umožní vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Několikrát dochází i veřejnému projednání. "Tlak veřejnosti se většinou pozitivně zúročí při hledání závěrečného konsenzu, může pomoci užitečnému a zabránit nevhodnému. Ještě není nic rozhodnuto," vysvětlila Kolínská.

(čtk)