ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Aš odloží plánovanou revitalizaci sídliště za 45 milionů

19.01.2017

Aš (Chebsko) 19. ledna - Město Aš odloží plánovanou revitalizaci sídliště Mikulášská, Příbramská za 45 milionů korun. Dosud nedokončené projekty na některé přeložky inženýrských sítí by mohly zdržet zahájení stavby, kterou by pak nebylo možné do podzimu dokončit. Z vyčleněných peněz tak vedení města navrhne uskutečnit jiné akce, informoval v tiskové zprávě mluvčí radnice Milan Vrbata. Revitalizace sídliště se má přesunout na rok 2018.

Vedení města proto na nejbližším zasedání zastupitelstva navrhne, aby peníze letos posloužily na revitalizaci vnitrobloku Tesařská, Mírová a na dokončení parkovacích ploch u tělocvičny v ulici Gustava Geipela, což jsou dvě menší investiční akce. Kromě nich navrhne jednu z kategorie velkých - vybudování tříd základní umělecké školy v části objektu kulturního centra LaRitma v Kostelní ulici, včetně úprav okolí.

Další již avizované investiční akce zůstanou beze změn. Město plánuje například rekonstrukci přelivné hrany rybníka ve Vernéřově nebo vybudování kruhového objezdu na křižovatce ulic Šaldova a Janáčkova. Na společné investici s Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje se Aš bude podílet asi 11 miliony korun, za než vybuduje parkovací zálivy, chodníky a veřejné osvětlení. Město nechá opravit silnice i chodníky také v ulicích Na Háji, Horské, Textilní nebo Havlíčkově.

Třináctitisícové město Aš letos hospodaří s 211 miliony korun, do investic celkově plánuje vložit kolem 60 milionů korun.

(čtk)