ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kino ve Žďáru bude zavřeno kvůli opravám interiéru

18.01.2017

Žďár nad Sázavou 18. ledna - Městské kino Vysočina ve Žďáru nad Sázavou bude od února do konce května uzavřeno kvůli rekonstrukci interiéru. Stavební práce provede firma PKS za 10,6 milionu korun bez daně, řekl dnes novinářům místostarosta Josef Klement (KDU-ČSL). V kinosále nechá město mimo jiné vyměnit sedačky za pohodlnější a vybudovat bezbariérové vstupy.

V kině Vysočina bylo promítání zahájeno v roce 1963. Filmová představení teď v průměru navštěvuje 60 až 70 lidí, což je podle místostarosty dvojnásobek republikového průměru. "Myslíme si, že žďárské kino dostává tak trochu 'druhý dech'. Lidé nám do kina začali chodit, proto jsme přistoupili k té rekonstrukci," uvedl.

V kině nechá radnice opravit elektroinstalaci, vzduchotechniku i sociální zázemí. Posezení pro diváky bude pohodlnější, v sále přibudou i boxy se stolečky. Počet sedaček ale zároveň klesne ze současných zhruba 400 na 250. Na jejich výměnu dostalo město 350.000 korun ze Státního fondu kinematografie. Retro vzhled interiéru kina zůstane zachován.

O městskou zakázku se ucházely tři firmy. Vítězná PKS vyhrála díky nejnižší ceně a délce záruky díla, která bude 36 měsíců. Nyní běží lhůta, ve které se neúspěšní uchazeči mohou proti rozhodnutí města odvolat. Smlouvu s vybranou firmou může radnice podepsat 2. února. Stavební práce musejí být dokončeny nejpozději 31. května.

V minulých letech město investovalo do zateplení budovy kina a do digitalizace jeho promítací technologie.

(čtk)