ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Čelákovice zahájí dostavbu školy za 150 milionů

17.01.2017

Čelákovice (u Prahy) 17. ledna - Čelákovice začnou letos s přístavbou nového pavilonu k základní škole v Kostelní ulici. Celkem bude stavba a vybavení nové části stát zhruba 150 milionů korun, minimálně 70 milionů korun získá radnice z dotací od ministerstva školství. Město má v rozpočtu na letošní rok na dostavbu vyčleněno 20 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval starosta Čelákovic Josef Pátek (ODS).

Městský rozpočet počítá s dvaceti miliony korun na projektování stavby, bourání současných objektů a začátek dostavby. V letošním roce zřejmě dokončena nebude a bude pokračovat i v roce 2018. Přesný začátek stavebních prací zatím není známý.

Náklady stavby se budou podle starosty pohybovat kolem 100 milionů korun, zbylých zhruba padesát milionů podle něj bude stát vybavení učeben.

"Do nově přistavěné části se přemístí celý první stupeň, který je v současnosti v nevyhovujících prostorech. Vznikne tady nová tělocvična, speciálně zaměřené učebny a několik kmenových tříd," řekl Pátek. Kapacita školy se díky přístavbě zvýší ze současných 650 na 850 žáků.

Čelákovice jsou město s dvanácti tisíci obyvateli. Letos radnice hospodaří s necelými 350 miliony korun. V tomto roce čeká Čelákovice řada dalších významných investic, mezi největší patří rekonstrukce vlakového nádraží, která bude stát více než půl miliardy korun.

(čtk)