ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Příbram plánuje půdní vestavbu základní školy

17.01.2017

Příbram 17. ledna - Příbram chce vybudovat půdní vestavbu v základní škole v ulici 28. října. Vzniknout v ní mají nové odborné učebny a kabinety. Součástí stavby bude také výtah, aby byla budova bezbariérová. Celkové náklady radnice odhaduje na 35 milionů korun, na akci chce získat dotaci z evropských fondů, řekl dnes novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

"Ta škola dnes naráží na strop své kapacity a potřebuje více odborných učeben," uvedl Švenda. Podle něj by mělo jít o zázemí pro výuku cizích jazyků, fyziky nebo multimediální učebny. "A bude to i bezbariérové, bude tam navržený výtah ze dvora," dodal místostarosta.

Radní již schválili podání žádosti o dotaci z fondu určeného na infrastrukturu základních škol, termín pro podání přihlášek je do 14. února. Dotace by podle místostarosty měla pokrýt 90 procent nákladů. Pokud půjde vše hladce, stavět by se mohlo už v letošním roce. Projekt je podle Švendy připraven, práce mají zabrat zhruba půl roku.

Pro nové učebny, které vzniknou půdní vestavbou, se nedávno rozhodla také radnice ve Slaném na Kladensku. Žáci se v nich mají učit především fyziku, chemii a zeměpis. Díky novým prostorám se uvolní kmenové třídy.

(čtk)