ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Metrostav na Slovensku získal zakázku na opravu školní budovy

16.01.2017

Bratislava 16. ledna - Stavební skupina Metrostav získala na Slovensku zakázku za téměř 1,77 milionu eur (47,8 milionu Kč) na opravu jedné z budov Univerzity Pavla Josefa Šafaříka v Košicích, kterou v prosinci poškodil požár. Vyplývá to ze smlouvy, kterou podepsala univerzita s Metrostavem tento měsíc a která byla zveřejněna v registru smluv.

Oheň zasáhl ústav chemických věd Přírodovědecké fakulty univerzity, zničil střechu budovy, která je národní kulturní památkou. Požár také poškodil posluchárny, laboratoře, kancelářské prostory, jakož i přístroje a technologie, které fakulta používá k výuce a výzkumu. Experti krátce po požáru vyloučili jeho úmyslné založení.

Metrostav podle smlouvy kromě obnovy požárem poškozeného objektu vypracuje také příslušnou projektovou dokumentaci. Stavební práce by měly být hotovy ještě letos, Metrostav plánuje při plnění zakázky angažovat subdodavatele.

Na prvotní sanační práce po požáru univerzita angažovala slovenskou společnost Sanac. Zakázka za zhruba 225.000 eur (6,1 milionu Kč) zahrnuje například demontáž zničené střešní krytiny a krovu, montáž dočasného překrytí stavby či dekontaminaci prostor, které poškodil požár.

Slovenské ministerstvo školství po požáru poskytlo univerzitě dotaci 800.000 eur (21,6 milionu Kč). Slovenská vláda zase univerzitě schválila poskytnutí bezúročné půjčky ve výši tří milionů eur (81 milionů Kč).

(čtk)