ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chomutov hledá dodavatele mola pro Kamencové jezero

14.01.2017

Chomutov 14. ledna - Chomutov vypsal zakázku na nové molo pro Kamencové jezero. Stát má kolem 30 milionů korun. Oproti starému, které nechala radnice zlikvidovat, bude pontonové, řekl ČTK mluvčí radnice Jan Rödling. Jde o jednu z největších letošních investic chomutovské radnice.

Tvar nového mola má podle projektu kopírovat to původní, které specialisté demontovali loni na podzim. "Nové molo se bude vznášet na velkých plovácích. Pochozí část bude ze dřeva. To sice není tak odolné jako umělé materiály, ale bude nejpříjemnější pro návštěvníky," řekl ČTK Rödling.

Podle radnice bude nejprve postaven nástupní úsek, hlavní část s rekreační plochou, skokanská věž, zázemí pro plavčíka a dětský bazén. V příštím roce pak město počítá s doplněním dalších částí včetně bazénů. Plovoucí molo radnice zvolila po konzultaci s odborníky.

"Velkou výhodou použité technologie je její variabilita a flexibilita. Jednotlivé dílce je možné od sebe nechat snadno odpojit a případně molo poskládat do jiného tvaru nebo některé části použít třeba pro závody. Snadná manipulace usnadňuje údržbu a případné opravy, kdy se jen odtáhne kus, který je potřeba dát do pořádku," vysvětlil Rödling.

Stavba zřejmě ovlivní sezonu na Kamencovém jezeře, které je velmi oblíbeným rekreačním místem. "Pokud vše půjde bez problémů a zádrhelů, z první části mola už by mohli Chomutováci vstupovat do vody v letošním létě. Je ale pravděpodobné, že kvůli stavbě začne sezona později. Existuje také možnost, že se do léta molo postavit nestihne," doplnil Rödling.

Stavba mola patří mezi největší investiční akce města pro letošní rok. Mimo to počítá radnice s revitalizací okolí kulturního střediska KaSS. Ta bude zahrnovat přeměny křižovatek, vybudování chodníků, parkoviště nebo parku. Odhadovaných 50 milionů korun bude rozděleno do dvou let. Kromě toho provede město úpravy ulice Čelakovského za devět milionů, v plánu má také zateplení čtyř mateřských škol.

(čtk)