ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Olomouc opraví důležitý podchod u fakultní nemocnice

12.01.2017

Olomouc 12. ledna - Olomoucká radnice letos opraví důležitý podchod pod Brněnskou ulicí, kterým denně projdou stovky lidí mířících na zastávky městské hromadné dopravy či do nedaleké fakultní nemocnice. Rekonstrukce podchodu bude stát 13 milionů korun, z toho bezmála 11 milionů korun chce město získat z Integrovaného regionálního operačního programu a státního rozpočtu.

"Strategický a velmi vytížený podchod pod Brněnskou ulicí je již v nevyhovujícím technickém stavu, proto je pro zajištění bezpečnosti a bezbariérovosti jeho komplexní rekonstrukce nutná," sdělil ČTK primátor Antonín Staněk (ČSSD).

Rekonstrukce podchodu pod Brněnskou ulicí, který využívají obyvatelé přilehlých sídlišť i lidé mířící do fakultní nemocnice, bude zahájena na jaře a skončit má na sklonku letních prázdnin. Opraveno bude zastřešení i celé podzemní těleso pochodu včetně osvětlení.

Radnice by měla za opravu podchodu zaplatit ze svého rozpočtu pouze necelé dva miliony korun. "Integrovaný regionální operační program nám na rekonstrukci podchodu poskytne dotaci 10,3 milionu korun. Dalších 600.000 korun dostaneme ze státního rozpočtu," podotkl náměstek primátora Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL).

(čtk)