ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladenské náměstí Edvarda Beneše čeká úprava

11.01.2017

Kladno 11. ledna - Kladenské náměstí Edvarda Beneše, které leží v centru města, letos čeká úprava, po níž bude prostor celistvější. Jde o část, která slouží hlavně k parkování. Jeho systém se změní a zvětší se veřejný prostor s lavičkami a podobně. ČTK to řekl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Město nyní připravuje projekt, podle primátora zbývá ještě doplnit připomínky dopravního experta. Práce začnou nejdříve na jaře. "Úprava náměstí bude stát okolo deseti milionů korun," uvedl Volf.

Náměstí Edvarda Beneše rozděluje na dvě části ulice Cyrila Boudy, po které vede jedna z hlavních silnic. Část u secesní budovy gymnázia byla už dříve upravena, druhá část u budovy okresního soudu navržené architektem Aloisem Dryákem je na řadě tento rok. Přímo u náměstí je také funkcionalistická budova střední školy.

Nedaleko náměstí žil kladenský rodák, výtvarník Zdeněk Miler, který je autorem kreslené postavy Krtečka. Vedení Kladna nyní zjišťuje, za jakých podmínek by se tato populární pohádková postavička mohla objevit i na opraveném náměstí.

Loni Kladno nechat kompletně obnovit náměstí Jana Masaryka v části Rozdělov, časem na něm podle plánů radnice má být i busta tohoto politika a diplomata.

(čtk)