ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domov pro seniory Korýtko čeká rekonstrukce

11.01.2017

Ostrava 11. ledna - Ostravský Domov Korýtko, který je příspěvkovou organizací města a pečuje o seniory, čeká rekonstrukce bezmála za 70 milionů korun bez DPH. Město už vybralo zhotovitele přestavby a renovace by mohla začít v únoru či březnu, hotova by měla být na konci příštího roku, řekl dnes novinářům náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak).

Modernizací se zvýší kapacita zařízení o 28 míst. V domově je nyní 257 míst, z toho je jich 225 určeno domovu pro seniory a zbývajících 32 míst pro domov se zvláštním režimem, který pečuje například o klienty se stařeckou demencí. Nově vybudovaná místa posílí právě kapacitu domova se zvláštním režimem.

Modernizace by měla zlepšit také podmínky pro klienty. Zrušeny budou třílůžkové pokoje, které nahradí jedno- nebo dvoulůžkové, zkvalitnit by se měly i koupelny či toalety.

Objekt v Petruškově ulici byl vybudován v letech 1984 až 1986. Jeho součástí jsou dva ubytovací objekty, budovy B a C, které jsou propojeny budovou A sloužící jako technické a provozní zázemí. Při přestavbě se počítá kromě úpravy vnitřních dispozic i se zateplením střech a renovací fasád, plánována je rovněž nástavba a přístavba objektu A či instalace dvou nových evakuačních výtahů.

"Domov Korýtko rekonstrukci opravdu potřebuje, byť je to jeden z nejmladších domovů, ale byl postaven v osmdesátých letech a je poplatný té době," uvedl Mariánek.

V pobytových službách pro seniory je nyní v Ostravě k dispozic 1998 míst, z toho pod správu města patří 1613, tedy přibližně 80 procent. V budoucnu by se kapacita ubytovacích zařízení mohla zvýšit o více než 200 míst. Kromě dalších míst v Domově Korýtko město chystá výstavbu Domova Hulváky s kapacitou 100 míst, objekt se 40 místy by měl vzniknout i ve Slezské Ostravě a další kapacity rozšiřuje například Armáda spásy.

(čtk)