ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hájovna, kterou měl nahradit výukový areál, zůstane

11.01.2017

Hradec Králové 11. ledna - Hájovna U Dvou šraňků v lesích u Hradce Králové, která měla ustoupit výstavbě moderního lesního výukového centra, zůstane stát. Radnice chce objekt převést na městské lesy, které v něm vybudují byt pro zaměstnance, řekla dnes novinářům náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková (HDK).

"Předpokládáme, že v první polovině roku převod uskutečníme. Lesy mají v úmyslu objekt zachovat v té podobě, v jaké je," řekla náměstkyně. Podle ní bude potřeba získat demoliční výměr na stodolu, která je ve špatném stavu.

Náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09) dnes novinářům řekl, že se prověřovalo několik míst, kde by mohlo být centrum bezmála za 20 milionů korun umístěné. Jako nejlepší se zatím jeví lokalita u střelnice na kraji hradeckých lesů. "Zabývala se tím investiční komise města, která jednoznačně řekla, že by měla být příprava pozastavena do platnosti nového územního plánu, který by mohl být vydán za zhruba dva roky," řekl Vedlich.

Stále podle něj platí, že výstavba environmentálního centra je podmíněna získáním dotace. Radnice projekt demolice hájovny a výstavby centra oznámila loni v lednu, záměr vyvolal u části veřejnosti kritiku. Proti zboření hájovny se v internetové petici vyslovilo přes 6000 lidí. Radnicí zvažované výukové centrum bylo navržené jako moderní kruhová stavba, školákům by mělo nabízet informace o chovu zvěře, ochraně přírody či o lesnictví. Součástí stavby by měly být voliéry s různými druhy zvířat.

(čtk)