ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pod hradem Veveří staví dopravní podnik nové přístaviště

09.01.2017

Brno 9. ledna - Dopravní podnik staví na Brněnské přehradě pod hradem Veveří nové přístaviště pro své lodě. Výhodou bude bezbariérový přístup pod hrad, dosud museli lidé po vystoupení z lodě stoupat po schodech ve skále. I proto se nové přístaviště posunulo směrem k hradu. Otevřít se má při zahájení lodní sezony v dubnu, sdělila ČTK mluvčí podniku Barbora Lukšová.

Náklady na stavbu jsou téměř deset milionů korun. Zastávka pod hradem je jedna z nejvytíženějších, řada lidí totiž návštěvu hradu spojí s výletem na lodi. "Částečně je potřeba zasypat zátoku, kde vznikne menší odpočinkové místo u již existující studánky," uvedla Lukšová. Zároveň bude možné bezbariérové napojení na turistickou pěší trasu.

Dopravní podnik vylepšováním přístupů na loď pokračuje v loňské investici, kdy vzniklo nové přístaviště na Kozí horce za 2,5 milionu korun. I to má bezbariérový přístup, který se hodí nejenom lidem na vozíčku, ale i rodinám s kočárky.

V posledních letech byl o plavbu po Brněnské přehradě čím dál větší zájem. Loni svezly lodě 240.000 cestujících, což bylo nejvíce za posledních 19 let. Slavilo se také 70 let od zahájení plavby na Brněnské přehradě, která byla již od počátku elektrická.

(čtk)