ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Plzeň upraví bývalou školu na centrum pro mládež

08.01.2017

Plzeň 8. ledna - Plzeň upraví čtyři budovy bývalé školy v Krašovské ulici na sportovně kulturní Aktivity Centrum pro aktivity dětí a mládeže. Letos tam půjde 28 milionů korun a od září začne provoz minimálně ve vnitřních prostorách, které se přebudují na vybavená studia. V dalším roce se upraví za osm milionů venkovní prostor, řekl dnes ČTK radní David Šlouf (ODS). Středisko má pomoci přitáhnout mladé ke sportu, ale také ke kultuře, vzdělávání či tanci.

"Naším cílem je, aby tam byly takové vybavení a podmínky, že když bude mít člověk tričko, trenýrky a tenisky, tak aby tam mohl přijít," uvedl Šlouf. Vznikne tam například zrcadlový sál pro balet a tanec, prostory pro moderní gymnastiku a další cvičení.

Krašovská 30 bývala městská základní škola ze 70. let minulého století. Dvě budovy jsou klasické se třídami, jedna je tělocvična a čtvrtá šatny. "Město se objekt po pouštění bývalým vypůjčitelem DDM Talent (dům dětí a mládeže) snažilo pronajmout či vypůjčit, což se bohužel nepovedlo. Začali jsme hledat jeho využití," řekl Šlouf.

Město chtělo pokračovat v aktivitách, které tam byly, ale nenašlo provozovatele, který by si objekt chtěl vzít celý. Ani se neuměli domluvit tak, že by to jeden zaštítil a ostatní by byli pod ním, uvedl radní. Poté, co úřad nechal prověřit možnosti od prodeje po demolici, došel k závěru, že je nejlepší si objekt ponechat, zrekonstruovat a nabídnout veřejnosti pod silnou hlavičkou města.

Využije ho pro volnočasové aktivity dětí a mládeže. Středisko pro ně bude mít vybavení, které si třeba nemohou dovolit. Aktivity Centrum bude provozovat stoprocentně městská společnost Obytná zóna Sylván. Radnice, která má v rozpočtu na dvouletý projekt až 45 milionů korun, bude provoz dotovat i třemi miliony korun ročně. Prostor tam najdou i senioři.

(čtk)