ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Podél Radlické má stát nová administrativní budova

04.01.2017

Praha 4. ledna - V pražských Radlicích vyroste nedaleko stanice metra a tramvaje nová administrativní budova. Uvnitř budou kromě kanceláří také obchody a restaurace či kavárna. ČTK to vyhledala v databázi EIA, která posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Výstavba by měla začít ještě letos a budova má být dokončena a zprovozněna v roce 2019. Oznamovatelem záměru je společnost Radlická ATA.

Administrativní budovu firma chystá stavět na pozemku o rozloze téměř 21.000 metrů čtverečních vymezeném Radlickou a Pechlátovou ulicí naproti tramvajové smyčce a stanici metra. Zastavěná plocha má dosáhnout 5556 metrů čtverečních. Dům bude mít tři podzemní podlaží a čtyři až pět nadzemních, a to podle klesání terénu. Plánováno je rovněž ještě nejvyšší ustupující nadzemní podlaží.

Uvnitř budovy bude 29.390 metrů čtverečních hrubé podlahové plochy a v podzemí vzniknou garáže pro 427 aut, dalších 44 parkovacích míst bude na povrchu. V parteru budovy budou pronajímatelné plochy, restaurace, kavárna a prodejna potravin. Střecha bude osazena zelení a vzniknou na ní například odpočinkové plochy nebo venkovní posilovna.

Chystaná budova není jedinou, která má proměnit podobu Radlic. V okolí stanice metra Radlická vznikla v minulosti mimo jiné budova ČSOB a nedaleko roste rezidenčně administrativní zástavba na místě bývalé továrny Walter.

(čtk)