ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Sokolově začne oprava kamenného schodiště

04.01.2017

Sokolov 4. ledna - V Sokolově začne oprava kamenných teras se schodištěm v Husových sadech. Zanedbané schodiště by se tak mělo stát bezpečnějším a proměnit se v další odpočinkovou zónu. Výběrové řízení se podařilo kvůli nezájmu dokončit až na třetí pokus, vítězná firma práce udělá téměř za 760.000 korun. Novinářům to dnes řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

"Samozřejmě prvotní je to, aby ty schody znovu fungovaly, tak jak mají. Aby byly opravené, teď už jsou některé z nich z části pryč a je to někdy až nebezpečné. Ale když už se bude dělat tato rekonstrukce, bude přidaný i mobiliář. Bude tam například stolek na šachy," řekla Oulehlová. Na terasách bude také vysázena nová zeleň. Stavbaři začnou pracovat na jaře, jakmile to umožní počasí. Rekonstrukce by měla být hotová do konce června.

Terasy se schodištěm, které vede od meditační zahrady k Parkhotelu a bazénu, jsou v Husových sadech a Zámeckém parku jedním z posledních míst, které ještě neprošlo revitalizací. "Poté, co je zrekonstruujeme, už se úpravy budou týkat převážně jen zeleně," uvedla místostarostka. V minulých letech v parku vznikla například právě meditační zahrada s molem, v parku je i dětské hřiště nebo kamenné umělecké prvky.

Úprava teras byla původně připravena už na rok 2016. Do prvního výběrového řízení se ale přihlásila jen jedna firma, bylo proto zrušeno. O druhé výběrové řízení neměl zájem nikdo. Zhotovitele se tak podařilo vybrat na třetí pokus. Původně se počítalo s tím, že zakázka bude stát kolem milionu korun.

(čtk)